18 oktoober 2018

Kõrvitsapidu

Kolmapäeval, 17. oktoobril toimus Merivälja Koolis kõrvitsapidu  kõikidele klassidele (2a, 2b, 2c, 3b ja 3d), kes olid üheskoos kevadel seemned mulda pistnud ja oma koduaedades pere, klassi või sõpruskonnaga kõrvitsaid kasvatanud. 
Kõik kasvatasid kõrvitsaid heategevuslikul eesmärgil, et kinkida need Tallinna Loomaaia elevantidele. Aga heategevuse käigus õpiti tegema üksteisega koostööd, nägema, kuidas seemnest kasvab taim. Kas alati see õnnestub või mitte ja kui raske on tegelikult toiduks aiavilja kasvatada. Lisaks annetasid kõrvitsaid ka mõned teiste klasside õpilased, Merivälja elanikud ja koguni lasteaialapsed.
Mis peol toredat juhtus?
Toimus slaidishow - ülevaade kõrvitsate kasvatamisest seemnest valmimiseni ja mõned vahvad ideed toitude valmistamiseks ja käsitööks. Panime oma teadmised proovile –  Kahoot kõrvitsate teemal . Lugesime kõrvitsad üle ja võtsime kõrvitsailt ümbermõõdud ning kaalusime suurimad.
Maitseme kõrvitsaist tehtud hõrgutisi- kooke, küpsiseid, kõrvitsasalatit, seemneid ja kõrvitsa õli ning -maiust. Iga klass võitis loosiga auhinna ja kõigile jagus nii meeneid kui diplomeid.
Kooli vanematekogu tänab kõiki, kes peole kaasa aitasid: Kati Jürisson, Lilian Erm, Shvea Järvet, Vivika Kurnitski, Janne Vaga, Katrin Luts, Tarmo Sild ja Lembe Levo.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar