26 jaanuar 2017

Loogikaülesannete lahendamise võistlus Merivälja Koolis

Juba kolmandat aastat toimus 25. jaanuaril 2017 Merivälja Koolis Tallinna koolide 4.-6. klasside õpilaste loogikaülesannete lahendamise võistlus. Osalemas olid seekord 11 kooli esindused, kahjuks kolm kooli pidi viimasel hetkel õpilaste haigestumise tõttu osalemisest loobuma.
Tihe konkurents oli Tallinna Reaalkooli ja Merivälja Kooli õpilaste vahel, võidu tõid Reaalkoolile kaks alavõitu ja üks 2. koht.  Merivälja Kool sai ühe alavõidu ja ühe kolmanda koha ning kokkuvõttes 2. koha. Kolmanda koha koolide arvestuses saavutas Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkond.
Võrreldes eelmiste aastatega olid õpilased seekord hästi ette valmistanud ja pakkusid tihedat konkurentsi.
Aitäh kõikidele õpetajatele õpilaste juhendamise eest ja  õpetaja Piret Noorele võistluste korraldamise eest. Täname KUMA kirjastust, kes kinkis kõikidele osalejatele ajakirja "Raudne Loogika" ning pani välja nuputamisajakirjade aastatellimusi. Lisaks said kõik osalejad proovida ruumilise mõtlemise mänge ning toimus meeskondlik  miniturniir, kus 25 minuti jooksul tuli moodustada niipalju Cubigami kujundeid kui jõuti. Võistluse võitis Südalinna Kooli võistkond 6 kujundiga.



Vahetusõpilaste programm Tallinna Mahtra Gümnaasiumiga

23. jaanuaril 2017 alustas Merivälja Kool vahetusõpilaste programmi Tallinna Mahtra Gümnaasiumiga. Esimestena läksid Merivälja Koolist Mahtra Gümnaasiumi kolmeks päevaks õppima 7. klassi õpilased Olivia ja Aneta. Tüdrukute hinnangul olid kolm õppepäeva venekeelses keelekümbluskoolis tavapärasest erinevad ja arendavad. Pidevalt tuli pingutada, et tundides käsitletavaid teemasid mõista. Kõige lihtsam oli inglise keele tunnis, kus oli kerge osaleda, sest inglise keele oskus on Olivial ja Anetal hea. Tavapäraselt lugesid õpilased tundides õpikust teemasid ja vastasid seejärel küsimustele. Tihti oli tundides kasutusel loenguvorm, kus õpetaja esines kas slaidikavaga või ilma. Tavapärasest erinevaks pidasid tüdrukud tunnilõpu kella ja tempokamat elu, sest pidevalt tuli jälgida, kuhu ruumi klassikaaslased kiiresti järgmiseks tunniks suundusid. Sööklas pikas järjekorras osati kolmandal päeval ka juba hakkama saada. Kehalise kasvatuse tunnid toimusid kõik kooli võimlas, suusatamas ega ujumas ei käidud. Kolm päeva võõras keelekeskkonnas oli tüdrukute hinnangul paras kogemus, uusi teadmisi vene keele vahendusel ei saadud, kuid arenes vaatlusoskus.
Merivälja Koolis õpivad sellel jaanuarinädalal Mahtra Gümnaasiumi 6. klassi õpilased Kristina ja Alissa.

7. ja 8. klassi esindused võistlesid "Teaduslahingus"

Teisipäeval, 24. jaanuaril võistlesid 7. klassi ja 8. klassi esindused  Teaduslahingu võistlusel Tallinna Ühisgümnaasiumis


.
Teaduslahing on võistlus koolinoortele, mis toob õpilased põnevasse loodus- ja täppisteaduste maailma. Igapäevaelus ette tulevatele probleemidele ja teaduslikele küsimustele pannakse käed külge ning leitakse läbi katsetamise ja meeskonnatöö lahendus. Teaduslahingus võtavad mõõtu 7. – 9. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. 
Sel aastal on võistlemas 190 võistkonda üle Eesti, osalevaid koole 118.
Õpilased pidid lahendama kokku viis ülesannet, iga ülesanne hõlmas üht valdkonda nt bioloogia, keemia, füüsika jne. Ühe ülesande lahendamiseks oli aega täpselt 20 minutit.
7. klassi võistkonnas osalesid Marco, Marta ja Noa; 8. klassi võistkonnas Jürgen, Hugo ja Mia.
Tulemused saame teada veebruari alguseks. Õpilased said kõikide ülesannetega hästi hakkama.

24 jaanuar 2017

6. klassid mõõtsid tuule kiirust

Anemomeeter on seadeldis tuule kiiruse mõõtmiseks. Just anemomeetreid ehitasid ka 6. klasside õpilased loodusõpetuse tunnis. Tuule kiirust mõõdeti nii koolimaja ees, bussipeatuse juures kui ka ranna lähistel.







6. ja 8. klassid õpetasid 4. klassidele mikroskoopide kasutamist

Möödunud nädalal said kõik neljandate klasside õpilased proovida mikroskoopidega vaatamist. Uuriti sibulat, banaani, ingverit, kurki, porgandit ja inimese juuksekarva. Õpetajateks olid sel korral 6. ja 8. klasside õpilased.









23 jaanuar 2017

Stiilinädal

Stiilinädalal osalejad



 23.-27. jaanuarini toimusid koolis stiilipäevad. Igal päeval erinev riietumisstiil terve nädala jooksul! 
 
Nagu eelmistel kordadel, nii ka nüüd, valisid stiili 6. klassi õpilased. Samuti otsustavad 6. klassi õpilased, kes  nende arvates on  stiilselt kõige leidlikumad ja huvitavamad ning väärivad  auhinda.

Esmaspäeval, 23. jaanuaril – Retro stiil
See stiil kujutab endast riietust, mida kanti sinu vanemate või vanavanemate ajal. Kui sinu enda riidekapis pole vastavat stiili, küsi vanematelt, järsku  oleks neil sulle midagi sobilikku selleks päevaks laenata.














Teisipäeval, 24. jaanuaril – Tsirkus

Sel päeval võid olla kloun või akrobaat, lõvitaltsutaja või köielkõndija. Sobib ka, kui kehastud mõneks dresseeritud loomaks. Võid olla ka mustkunstnik ja näidata mõnd huvitavat või naljakat trikki, mida oskad.












Neljapäeval, 26. jaanuaril –  Muutumine minu parimaks sõbraks

Sellel päeval on riietumine lihtne. Kui sul on hea sõber, siis püüa välja näha nagu tema - tee samasugune soeng, riietu nii nagu sinu sõber, käitu nii, nagu sinu sõber. Ühesõnaga, jäljenda oma sõpra, nii nagu sina teda tunned. Kokkuleppel sõbraga võid ka tema riideid laenutada.








 
Reede, 27. jaanuaril –  Tegelane muinasjutust, multikast või raamatust.

Võid  riietuda  printsiks või printsessiks. Olla Buratino, Karlsson, Pipi, Superman, Mikihiir,  Garfield, Donald Duck või hoopis…
Vali endale meelepärane kangelane, riietu vastavalt ja ole samasugune nagu sinu kangelane.