reede, 8. juuni 2018

Projektinädal Merivälja Koolis: lühike kokkuvõte


Alustasime esmaspäeval - teisipäeval  5.-8. klasside valdkonnaprojektidega. Õpilased olid motiveeritud, registreeritud, õpetajad oma tegevused kenasti ette valmistanud, puudujaid oli vähe. Eks ikka mõni projekt on lastele ahvatlevam, teine mitte nii väga. Oli rõõm, et iga projekt leidis huvilisi ja vaev tasus end ära. Õpilaste suuline tagasiside oli samuti väga hea. Ka nägin palju rõõmsaid õpetajaid. Muidugi olid mõned "viilijad" ja puudujad, aga uuel õppeaastal saame siis paremini läbi mõelda kuidas osalejate üle arvet pidada jne. Kokkuvõtlikult väga õnnestunud ettevõtmine. Tänan väga Aivit, kes aitas, motiveeris ja julgustas õpetajaid ise oma projekte drives´i panema jne. Digipädevus arenes mühinal... Ja lapsed said suurepäraselt hakkama!

Algklassidel oli samuti palju toredaid ettevõtmisi, palju tänu algklassiõpetajatele, laste silmad särasid kuidagi eriliselt....

Teisipäeva  õhtupoolikul korraldas vanematekogu taaskasutuslaada. Kohal oli 33 õpilast kauplemas, oli õnneloos, jagati auhindu jne. Samal ajal alustasid isad MTÜ Rohelised Koolihoovid toetuse abil hangitud materjalist lillekastide-istepinkide ehitust. Väga suur tänu Lembe Levole ja vanematekogu aktiivsetele inimestele, kes aitasid laata korraldada, palju annetati asju lasterikastele peredele. Samuti on Lembe ja vanematekogu teene vahendada MTÜ Roheliste Koolihoovide kontakti,  tänu kellele on meil tänaseks olemas kolm kaunist pinki lillekastidega ja koolihoov on hoopis õdusam. Isad olid ka neljapäeva õhtul kohal ning  kolme-nelja tunniga valmisid veel kaks pinki. Reedel istutas õp Maive oma Roheringi lastega pingikastidesse mustikaid, mustsõstraid, ebaküdooniaid, suvelilli, herneid jm kasulikku kraami. Soovime edu ka kõrvitsakasvatajatele, paljud klassid on suveks oma kõrvitsataimed kodudesse viinud ja sügisel on oodata head saaki ja uusi tegevusi.


Täna, 8. juunil oli põnev orienteerumispäev. Jällegi palju tänu õp Aivile, samuti Sergeile, Kaisale ja Kerttule, kes veel neljapäeva õhtul kibekiiresti maastikumängu ette valmistasid! Päev läks korda, palju tänu 8. klassi õpilastele, kes olid oma rollis väga tublid ja palju tänu vapratele õpetajatele punktides, kes aitasid ka ülesandeid koostada ja ette valmistada!

Nädalasse mahtus   palju õppekäike ja ekskursioone, käidi Riias, Lahemaal, Pranglil, Aegnal, Aegviidus, Saaremaal, Hiiumaal ja mujal. Kõik see nõudis samuti ettevalmistust ja korraldust. Suur, suur, tänu vapratele õpetajatele!
Maiu Plumer
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar