25 mai 2017

6A võitis tüdrukute jalgpalliturniiri

Mai algul toimus Merivälja Kooli 5.-8. klasside tüdrukute vaheline jalgpalliturniir. Eesmärgiks populariseerida tüdrukute seas jalgpalli ja viia tüdrukud vahetundide ajal värsket õhku hingama.
Esimesel nädalal mängisid kõik naiskonnad omavahel läbi, kaks enim punkte kogunud naiskonda pääsesid otse poolfinaali.
Otse poolfinaali pääsesid kaks vanemat klassi ehk 7 ja 8 tüdrukud. Ülejäänud neljal naiskonnal tuli mängida veel veerandfinaal. Veerandfinaalidest väljusid võitjatena 5B ja 6A.
Poolfinaali paaris 7 vs 5B pääses finaali 5B. Teises poolfinaalis, kus omavahel mängisid 8 ja 6A, läks võitja selgitamiseks vaja penalteid. Penaltites oli kindlama jalaga 6A mängijad.

5.-6. koha peale mängisid 5A ja 6B, normaalajal värvaid ei löödud, penaltitest võitis 5A.

3.-4. koha mängus kulges mäng taaskord tasavägiselt. Normaalajal jäi seis viiki 1:1. Penaltiseeria esimesed kaks lööki löödi mõlema naiskonna poolt väravasse, kuid järgmise sisse löömiseni kulus lausa 12 lööki. Pingelises õhkkonnas väljus siiski võitjana 8 klass, kus Tali Kletteri löögist pall värava võrku sahises.
3.koht kuulus seega 8 klassi tüdrukutele. 7 klass leppis 4. kohaga.

Finaalis kohtusid 5B ja 6A, kus mängu algusminutitel löödud Liisa-Viktooria väravast 6A juhtima läks. Seda edu suutsid nad hoida võitlusliku naiskonnamänguga lõpuni.

Esikoht kuulus see aasta 6A-le ja alagrupis vaid 3 punkti kogunud 5B suutis otsustavateks mängudeks ennast koguda, pääseda finaali ja saavutada 2.koht.